گروه خبري : آخرین اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1397/11/09 - 16:51
كد :9

فواید ورزش پینت بال

در حدود پانزده سال است که پینت بال به طور رسمی بازی میشود و 5 سال است که به کمیته بین المللی المپیک معرفی شده است

در حدود پانزده سال است که پینت بال به طور رسمی بازی میشود و 5 سال است که به کمیته بین المللی المپیک معرفی شده است تا در بازی های المپیک به عنوان ورزشی جدید وارد گردد. فرم جدید پینت بال در حال بررسی درکمیته بین المللی المپیک تحت نام x-ball می باشد، این ورزش هم مثل تمام ورزش های دیگر خواص و فوایدی دارد که در ادامه این بخش به آنها اشاره خواهم کرد.

 فواید ورزش پینت بال


فواید و خواص انجام ورزش پینت بال برای سلامتی جسم و روح

پینت بال باعث تنوع در کارهای روزانه  می شود
پینت بال برای افرادی که زمان رفتن به ورزشگاه و باشگاه را ندارند یا میخواهند کاری را با دوستان خود انجام دهند، فعالیتی عالی است این نیز یک راه عالی برای ورزش کردن و خارج شدن از یکنواختی است. اگر شما به دنبال یک فعالیت جایگزین برای فرار از حرکات یکنواخت تردمیل هستید، پینت بال اجازه می دهد تا بازیکنان طیف گسترده ای از حرکات مانند دویدن، بالا رفتن، و نوک پا رفتن پشت دشمنان را تجربه کنند.
 
تمرین کامل بدن
پینت بال شامل خزیدن، غواصی، با سرعت دودیدن، و تیراندازی است ، از آنجا که این بازی بسیار سریع و استراتژیک است، بسیاری از بازیکنان غرق آن میشوند و حتی نمی فهمند که چگونه بدن از آن بهره مند است.
پینت بال چیست و چه مزایایی برای سلامتی دارد
شادی بخش و تقویت کننده روح و روان است:
افرادی که دچار مشکالت روانی هستند، اغلب انگیزه و خستگی را به عنوان دلایل اصلی ادعا می کنند ، پینت بال یک روش فرح بخش است که موجب تمرین بدن نیز می شود.
 
فواید ورزش پینت بال
استقامت را افزایش می دهد
هنگامی که شما بازی پینت بال را تجربه می کنید، قلب و عروق به شکل باور نکردنی کار میکنند که باعث افزایش سطوح استقامت می شود.
افزایش قدرت بدنی
پینت بال نیاز به سرعت دارد و در حالی که اسلحه به دست هستید ،باید تجهیزات ایمنی خود را مهیا کند.یکی از مناطق اصلی که در این بازی تقویت می شوند، پاها هستند که با دویدن و نشستن این اتفاق میافتد، بازوها با تیراندازی، و هسته برای تثبیت بدن با تمام تجهیزات است.

فایده ورزش پینت بال برای سلامتی

مهارت های فردی و اعتماد به نفس را افزایش می دهد
پینت بال در درجه اول یک ورزش تیمی است ،که نیاز به استراتژی و فداکاری دارد که تنها زمانی که کل تیم با هم هماهنگ باشند، اتفاق میافتد.این روحیه تیم را ترویج می دهد و همچنین می تواند مهارت های رهبری شما را بهبود بخشد. موقعیت های تنش در بازی اعتماد به نفس را بالا می برد.
 
برای کاهش وزن و سلامت کلی خوب است
نیازی به گفتن نیست، پینت بال به کاهش وزن نیز کمک میکند ، تمرین شدید در پینت بال می تواند چرخه خواب را بهبود بخشد و سوخت و ساز بدن را افزایش دهد.تمرین های شدید نیز باعث آزاد شدن اندورفین ها می شود که خلق و خوی شما را بهبود می دهد ؛ به غیر از سوزاندن کالری بیشتر، ورزش منظم از طریق پینت بال نیز خطر ابتلا به بیماری های قلبی، فشار خون و افسردگی را کاهش می دهد.

تسکین استرس و فشار عمده
بازی کردن یک بازی خشن مثل پینت بال، یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن سرخوردگی شما و بدون در خطر قرار گرفتن دیگران است. گاهی اوقات، خشم می تواند از شما یک بازیکن عالی بسازد ، ترشح آندورفین ها در طی تمرین ، باعث آرامش می شوند.
 

درمان استرس با ورزش پینت بال

ترویج کار گروهی
کار تیمی خوب در پینت بال ضروری است - تیم شما باید با هم کار کند، تا استراتژی ها و برنامه های خود را بسازد و سپس بتواند آنها را هماهنگ کند.


پینت بال و هر آنچه درباره فواید این ورزش مهیج باید بدانید
سرگرم کننده است
در نهایت، چه کسی می تواند بگوید که داشتن کمی سرگرمی یکی از مزایای بهداشت عمومی پینت بال نیست؟ آدرنالین در بدن هیجان ایجاد می کند، تا حرکت کنید و با توپ های رنگی به هم شلیک کنید ؛ پر از خنده و هیجان است، پینت بال باعث می شود روزی واقعا درخشان، با دوستان خود داشته باشید.