گروه خبري : آخرین اخبار سایت
تاريخ انتشار : 130/11/30 - 19:23
كد :12

نحوه استفاده از تفنگ پینت بال

از اولین و مهمترین تجهیزات پینت بال، می توان به تفنگ آن اشاره کرد. این تفنگ که قبلا برای نشانه گذاری استفاده می شد، به نام مارکر نیز شناخته می شود.

تفنگ پینت بال انواع گوناگونی دارد که بر اساس نوع عملکرد، دو مدل مکانیکی و الکترونیکی را شامل می‌شود. این تفنگ‌ از قسمت‌های بدنه، لوله، هاپر و محفظه‌ی هوا تشکیل می‌شود و قابلیت شلیک توپ‌ها را تا سرعت ۳۲۴ کیلومتر بر ساعت و حتی بیشتر از آن را نیز دارا می باشد. رنگ اندازی بوجود می آید. در پینت بال تمامی شرایط و قوانین حاکم بر بازی، پیرامون تفنگ آن به وجود می آید. با اینکه شکل ظاهری بیشتر تفنگ ها با یکدیگر متفاوت است، ولی مکانیسم و عملکرد تقریبا یکسانی دارند. در رابطه با این موضوع باید گفت که تفنگ پینت بال با گاز فشرده کار می‌کند. گاز فشرده مورد استفاده، در گذشته نه چندان دور کربن دی اکسید بود ولی به دلیل نا پاک بودن این گاز و همچنین خطراتی که کپسول‌ها ایجاد می‌کردند منسوخ شد. امروزه از هوای فشرده برای تغذیه کپسول تفنگ پینت بال استفاده می شود.

عملکرد تفنگ پینت بال 

پینت بال نوعی ورزش گروهی با تعداد مشخصی از شرکت کننده گان است که در آن دو تیم با تفنگ‌هایی مخصوص به یکدیگر شلیک می‌کنند. این بازی شامل گلوله هایی است که پر از رنگ بوده و یک فعالیت ورزشی شاد و بسیار سرگرم کننده می باشد. پینت بال برای افرادی که به دنبال هیجان و تفریح هستند، بازی بسیار مناسبی است. همان طور که در بالا ذکر شد، تفنگ پینت بال به دو دسته الکترونیکی و مکانیکی تقسیم می‌شود. منظور از تفنگ مکانیکی، اسلحه‌ای است که دارای ماشه مکانیکی می باشد. 
در مقابل تفنگ الکترونیکی پینت بال دارای ماشه الکترونیکی است که به دلیل این ماشه و همچنین قابلیت تنظیم بر روی حالت رمپ و ایجاد تنظیماتی سرعت نواخت گلوله و دقت بالا در نشانه گیری، مورد استفاده حرفه ای بازیکنان قرار می گیرد. 

 

 

 

نحوه استفاده از تفنگ پینت بال 

 

 

راهنمای نگهداری از تفنگ پینت بال 

انواع تفنگ های پینت بال به مراقبت و نگهداری نیاز دارند تا در حین استفاده عملکرد مناسب و بی نقصی را از خود ارائه دهند. با وجود اینکه هر نوع از تفنگ این بازی با مدل دیگر تفاوت هایی دارد، اما نکات و دستورالعمل هایی وجود دارند که باید برای افزایش عمر و سلامت آنها موثر است. از مهمترین اقدامات در زمینه نگهداری از تفنگ پینت بال می توان به تمیز کاری و تعویض باطری های آن اشاره کرد.