گروه خبري : آخرین اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1397/12/21 - 15:07
كد :11

اشتباهات در بازی پینت بال

نگرانی اول یک بازیکن مبتدی پینت بال این است که در اولین فرصت بتواند برای خود یک مکان امن پیدا کند و خیلی کم پیش می آید که به فکر حمله به دشمن باشد. این افراد تازه کار در زمین پینت بال به دنبال پهن ترین و مرتفع ترین موانع هستند تا ...

موقعیت ها در بازی پینت بال 

نگرانی اول یک بازیکن مبتدی پینت بال این است که در اولین فرصت بتواند برای خود یک مکان امن پیدا کند و خیلی کم پیش می آید که به فکر حمله به دشمن باشد. این افراد تازه کار در زمین پینت بال به دنبال پهن ترین و مرتفع ترین موانع هستند تا بتوانند در میان آن بایستند و از اصابت گلوله های رنگی در امان باشند. در بیشتر موارد، بازیکنان مبتدی پینت بال در چند بازی اول قادر نیستند با دیگران ارتباط خوبی برقرار کنند و شلیک های خوبی را برای حمایت از سایر بازیکنان داشته باشند. ولی تصور خودشان این است که در یک کمین خوب قرار گرفته اند. این بازیکنان افرادی هستند که نمی خواهند موقعیت خود را در زمین پینت بال بهتر کنند،‌ و از هم تیمی های خود برای پپشتیبانی کمک نمی گیرند. 

موقعیت ها در بازی پینت بال 

بازی پینت بال

قبل از شروع بازی اولین پناهگاه و موقعیت خود را در زمین پینت بال انتخاب کنید. یک مانع یا پناهگاه خوب موقعیتی است که پوشش خوبی برای شما ایجاد می کند، و در همین حین این اجازه را به شما می دهد که دید خوبی بر زمین پینت بال داشته باشید  و براحتی بتوانید شلیک های خوبی را به سمت بازیکنان حریف روانه کنید. شما باید در موقعیتی قرار بگیرید که بتوانید حرکات بازیکنان حریف را زیر نظر بگیرید، این موقعیت خیلی هم نباید نزدیک باشد که نتوانید عقب نشینی کنید. اگر مانعی که در پشت آن قرار گرفته اید ارتفاع کمی دارد از یکی از هم تیمی های خود بخواهید که همزمان با حرکات شما حمایت خوبی را برایتان فراهم کند.معمولا، اگر قبل از بازیکن حریف موقعیت او را تشخیص دهید، براحتی برنده می شوید. بازیکنان تازه کار پینت بال فکر می کنند که اگر سر خود را از مانع بیرون بیاورند به هدف راحتی برای بازیکنان حریف تبدیل می شوند، بنابراین آن ها اصلا به اطراف نگاه نمی کنند. این افراد همان کسانی هستند که دید خود را فقط مختص یک مسیر مستقیم می کنند. این افراد مبتدی برای تمرکز بر تمام میدان پینت بال، گوش هایشان را بر تمامی اصوات اطراف خود می بندند، به خصوص صداهایی که از کناره ها و از طرف هم تیمی ها می آید.

تکینک های بازی پینت بال 

از نگاه کردن به اطراف ترس نداشته باشید. شما باید از موقعیت های موجود در یک زمین پینت بال آگاهی پیدا کنید. البته درست است که سر شما یک هدف به شمار خواهد آمد، اما اگر سر خود را زاویه دار از کنار مانع بیرون بیاورید براحتی می توانید نگاه خوبی به اطراف بیاندازید و از اصابت گلوله های رنگی در امان بمانید. اگر قصد دارید که از قسمت بالایی مانع به اطراف نگاهی بیاندازید، این کار را بیشتر از 1 یا 2 ثانیه طول ندهید. معمولا بازیکن حریف طی 3 ثانیه به سمت شما شلیک می کند؛ 1-موقعیت شما را تشخیص می دهید، 2- شما را مورد هدف قرار می دهد، 3-شلیک می کند و گلوله رنگی به سمت شما روانه می شود.بازیکنان تازه کار پینت بال به میزان کافی حرکت نمی کنند. اگر در جایی هستید که فایده ای برای تیم ندارد، در آن موقعیت نمانید. برای مثال، اگر برای محافظت از قلمرو خود در قسمت عقب زمین پینت بال کمین کنید اشتباه بزرگی را مرتکب شده اید؛ زیرا اگر آرایش تیم شما به صورتی باشد که بتواند بازیکنان حریف را یکی پس از دیگری حذف کنند، بازکنی باقی نمی ماند که باعث ایجاد خطر برای قلمرو شما شود، پس باید در حین بازی تاکتیک را عوض کنید. از طرفی اگر بازیکنان تیم شما یکی پس از دیگری حذف شوند، این بدین معنی است که موقعیت شما به خوبی نتوانسته برای آن ها حمایت خوبی فراهم کند.


 


وقتی در زمین پینت بال در موقعیتی قرار دارید که براحتی تشخیص داده می شوید، یا نمی توانید از هم تیمی های خود کمک بخواهید، تنها سه راه خوب برای انجام دادن وجود دارد:
•    خیلی سریع موقعیت خود را در زمین پینت بال عوض کنید.
•    در حین عقب نشینی به سمت بازیکنان حریف شلیک کنید.
•    برای دریافت کمک فریاد بزنید و در همین حین موقعیت بازیکنان حریف را تشخیص دهید. بله فریاد بزنید،‌ چون اگر آن ها به سمت مانع شما شلیک می کنند،‌ این بدین معنی است که موقعیت شما لو رفته است.

شگردهای بازی پینت بال

یک اشتباه دیگر این است که اصلا حرکت نکنید. وقتی یک بازیکن مبتدی موقعیت شما را تشخیص دهد، بر روی شما تمرکز می کند و متوجه محیط اطراف نمی شود. برخی اوقات اصلا متوجه نمی شود که بازیکنان هم تیمی شما موقعیت خود را تغییر داده اند، شاید اصلا متوجه نشود که شما هم جای خود را در زمین پینت بال عوض کرده اید!
یک راه موثر این است که وقتی موقعیت شما تشخیص داده می شود (چون وقتی شلیک می کنید، بقیه متوجه مکان شما می شوند)، خود را برای حرکت کردن و عوض کردن موقعیت خود آماده کنید، یعنی به محض اینکه چند شلیک متوالی داشتید، سعی کنید سریعا مکان خود را در زمین پینت بال عوض کنید.بازیکنان تازه کار پینت بال خیلی کم با هم تیمی های خود ارتباط برقرار می کنند و معمولا حرف نمی زنند. یک فرد مبتدی مشکلات خود را با هم تیمی هایش در میان نمی گذارد (برای مثال در مواقع لزوم درخواست کمک و پشتیبانی نمی کند) و همچنین اطلاعاتی را که بدست آورد با دیگران در میان نمی گذارد (موقعیت های بازیکنان حریف را به هم تیمی هایش نمی گوید).تنها دلیل خوب برای ساکت ماندن در بازی پینت بال این است که دزدکی و دور از چشم دیگران عمل کنید. اما به محض اینکه موقعیت شما توسط بازیکنان حریف تشخیص داده شد دیگر دلیل ندارد که ساکت بمانید و حرف نزنید.

تفنگ بازی پینت بال 

معمولا، بازیکنان مبتدی بسیار دقیق هستند و خیلی کم پیش می آید که نتوانند به یک بازیکن در ده قدمی خود شلیک نکنند، اما اگر به بازیکن خودی شلیک نکنند!!! آن ها فکر می کنند که مارکر پینت بال درست مانند یک تفنگ واقعی است، و سعی می کنند به اهدافی در 100 متری خود شلیک کنند. این بازیکنان به محض اینکه چیزی را دیدند،‌ به آن شلیک می کنند. با این کار براحتی و خیلی سریع مکان خود را در زمین پینت بال لو می دهند، و افراد تیم حریف با اولین شلیک او را از بازی حذف می کنند.اگر موقعیت خود را در زمین پینت بال لو ندادید، اولین شلیک تان می تواند اولین بازیکن را از بازی حذف کند. صبور باشید، به خصوص وقتی در حال دفاع کردن هستید.
بعضی اوقات نیاز دارید که بی هدف به سمت موانع مقابل شلیک کنید. این کار می تواند برای کمک به یک بازیکن هم تیمی باشد، یا می تواند باعث عصبانیت بازیکن حریف شود و او را ترغیب کند تا از خود حرکتی نشان دهد، یا می تواند باعث ایجاد سر و صدا شود و تمرکز تیم مقابل را به هم بزند .

بازیکنان مبتدی پینت بال مرتکب این اشتباهات می شوند، چون از گلوله های رنگی ترس دارند. بنابراین بیاد بیاورید؛ این فقط یک بازی است. هیچ قتل یا کشتاری وجود ندارد. بازی بعدی هم وجود دارد. احساس خطر کنید و برای دیگران خطرناک جلوه دهید. شما یک مارکر در دست دارید، شما گلوله های رنگی و گاز بی خطر حمل می کنید. در زمین پینت بال حرکات جدیدی را امتحان کنید. تجربه خود را بالا ببرید. شما پینت بال بازی می کنید چون به شادی نیاز دارید، پس در یک بازی پینت بال شاد باشید!